Vyhledávání v oceněných
CZ | ENG
a facebook Instagram
Novinky

Cena Magnesia za nejlepší studentský film roku 2014 zná své nominace

Vítězný film bude vyhlášen 21. února v Rudolfinu, v rámci slavnostního předávání výročních cen Český lev, které bude živě přenášet ČT 1. Cena je spojena s finanční odměnou sto tisíc korun, kterou tvůrci věnují Karlovarské minerální vody, a.s.

Ze širšího výběru dvaceti studentských filmů do čtyřiceti minut, které České filmové centrum letos Akademii doporučilo, nominovali akademikové a zástupce Karlovarských minerálních vod do užšího výběru následujících pět filmů. 

Čo sme robili predtým, ako sme šli spolu na kakao
režie Aramisova / CZ, SK 2014 /  hraný / 30 min / FAMU, Barrandov Studio, Fly United
Jaká je hodnota energie investovaná do kamarádství? Jak se můžeme bránit, když není nikdo, kdo by se za nás postavil?

Hodina mezi psem a vlkem
režie Natálie Císařovská / CZ 2014 / hraný/ 30 min/ FAMU
Dva jarní dny v Praze. Osmnáctiletá gymnazistka Anna je zamilovaná do staršího malíře Davida. Filmová báseň, ve které je město jako zrcadlo odrážející stav Anniny duše.

Jedlíci brambor
režie Martin Kukal / CZ 2014 / animovaný/ 4 min/ Fakulta multimediální komunikace, Univerzita Tomáše Bati Zlín
Pocta  Vincentu Willemovivan Goghovi, umělci, který procházel zemí brabantskou.

Kamila
režie Nina Mikesková / CZ 2014 /  hraný / 20 min / FAMU
Kamile je třicet. Žije s rodiči a nenávidí svou práci a svůj dosavadní život. Vše se ji zdá marné až do chvíle, kdy se objeví mladý Mirek.

Pravomil
režie Pavel Nosek/ CZ 2014/ hraný/ 24 min/ FAMU
Film inspirován skutečnou událostí. Válečný veterán Pravomil Raichl se rozhodl pomstít svého kamaráda, který byl nespravedlivě popraven komunistickým režimem. Celý život věřil, že přijde spravedlivý proces s prokurátorem Karlem Vašem, který byl za smrt odpovědný. Když se nedočkal, rozhodl se pro pomstu. Ta je jeho poslední šancí, jak dosáhnout spravedlnosti.


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies OK